ROMT2
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 SUGESTII!!

In jos 
+30
Elementz
BlackForce
[MOD]Leoaica
Flavius3
Crazy|k1D
Tzuby
TonyJaa
Bogdan3333
T3ror
Tk
[gm]H0pe
[SMOD]Mihaitzan
Sylvester
[SGM]Kiba
yoflorin21
NT
stelistu600
krysty13
CoKko
C.I.A
bitza12
[GM]Claudiu
zenor
Nex0id
sLowdowNn
MostWanted
FuNkyFiSh
[GA]Cristina
GuessWhoXD!
[SGM]Eliza
34 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
stelistu600

stelistu600


Mesaje : 120
Data de inscriere : 04/12/2009
Localizare : langa tn :)

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 8:29 am

eu vreau sa fie macar armura de 50 >> vom supune la vot
si arme de lvl mai mare.... >> se aproba
Sus In jos
http://metin2privateservers.tk/
CoKko

CoKko


Mesaje : 23
Data de inscriere : 05/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 11:45 am

CEI DIN STAFF FACETI CUM VRETI VOI ,DA" SA FIE BESTIAL lol! lol! >>> se aproba
Sus In jos
NT

NT


Mesaje : 21
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 2:34 pm

am citit sugestiile voastre si oricine poate recunoaste ca ar fi fantastic(ca player)dar ganditi va unde va fi concurenta?tot +9 din start lvl 30,din start armed horse, totul mocca aproape,si vei fi unic prin ?prin nimic toti vor arata la fel eu zic sa continuati cu niste sugestii mai realistice,mai decente macar ochios >>> se aproba ochios oriqm nu implementam toate sugestile prea usoare
Sus In jos
yoflorin21




Mesaje : 16
Data de inscriere : 05/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 4:04 pm

am si eu o in counteratack strategy la ce ajuta??inimioara:X:X Ar fi frumos sa nu ceara iteme fieraru......

iti cere la upgradarea unor arme+9 intr-un alt lvl:
65->80
70->90
75->95 >>> upgradarile se realizeaza la un NPC sura la orci la intrarea in V3/watery cave/atlantida in josul hartii unde pica rib
Sus In jos
[SGM]Kiba

[SGM]Kiba


Mesaje : 163
Data de inscriere : 05/12/2009
Localizare : Metin World

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Subiect   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 7:21 pm

mda...mie mi-ar conveni (si ar fii singurele lucruri care chiar ma intereseaza) sa avem:
-hairstyle la unu din shopuri (unde se poate) >> se aproba , deokbae map2
-armuri de king tot la sopuri >> nu se aproba , sau vom discuta problema
-inel de experienta,papucei daia k aripioare laughh,purple potion,etc >>vor fii
-emotion mask in shop din joc >> vedem , se discuta problema
-iteme +9 in shop (fms,bld,etc) >>se aproba
-pietre+4(eventual +5) in shop >>se aproba
-experienta usoara
-drop rezonabil.
in rest cred k totu va fii bine,avand in vedere ca mai toata lumea vrea lucruri peste masura.
Sus In jos
stelistu600

stelistu600


Mesaje : 120
Data de inscriere : 04/12/2009
Localizare : langa tn :)

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 7:58 pm

eu propun sa fie dropul 1000% >>500 nuti mai ajunge ?
Sus In jos
http://metin2privateservers.tk/
Sylvester

Sylvester


Mesaje : 78
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Braila

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 9:13 pm

Mdea.. Uitati ce-ar vrea un gm:

Pro Teleporter (Acel npc care are urmatoarele optiuni : Cal lvl 30, Teleport unde vrei).>>se aproba , daca gasim cum
Pietre+4/5; >>se aproba
Carti cate 50/55 (Cam atat iti trebuie pentru un skill) (tot pt skill sa fie 50/55); >>se aproba
Pergament pt bonus;
Exp ring,potiuni de toate felurile..;
Sa fie un NPC in v1/v2 care sa vanda licori;>>incercam sa implementam
Arme de 30+9(FMS,RIB, BLD etc);
Armuri de 0-26+9 , daca nu este loc mai punem un vendor langa;>>de 26+9


Mai vedem pe parcurs zambet

See ya all
Sus In jos
[SMOD]Mihaitzan

[SMOD]Mihaitzan


Mesaje : 521
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 114
Localizare : In pat :-"

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 06, 2009 9:14 pm

Sa putem citi mai mult de o carte per day happy, fara obiecte cumparate de la shop-uri happy
Sus In jos
GuessWhoXD!




Mesaje : 28
Data de inscriere : 04/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 08, 2009 7:36 am

Sa fie Perle / scoici la shop :d
Sus In jos
GuessWhoXD!




Mesaje : 28
Data de inscriere : 04/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 08, 2009 7:43 am

Scuze double post :d
Ideea : Sa se faca un punc de negot. pe forum INFORMATIV si AJUTATOR (daca pot sa spun asa)
Adica sectiuni : Estimari , Vanzari , Cumparari etc.
APROBAT! foarte buna idee
Sus In jos
GuessWhoXD!




Mesaje : 28
Data de inscriere : 04/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 08, 2009 7:45 am

Srry de triplu post defapt lol! dar imi vin idei multe :
Armele legendare sa fie :
1. La eventuri rare
2.La item shop .. happy

mai zic inca o data happy armele cuprinse lv70-95 (desigur+9) vor putea fi : 1.cumparate 2. primite la eventuri (la plesneala) 3. la concursuri organizate pe forum 4. la negru la GM/SGM/GA (atat va trebuie daca vam prins xD) 5. (e doar o posibilitate) in timpul eventurilor speciale vor fii shopuri cu astfel de arme ! (daca nu pe toate continentele , pe albastru sigur) >>> cam atat happy
Sus In jos
[SMOD]Mihaitzan

[SMOD]Mihaitzan


Mesaje : 521
Data de inscriere : 04/12/2009
Varsta : 114
Localizare : In pat :-"

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 08, 2009 9:50 am

Data viitoare dai edit ochios
Rog un mod sa editeze posturile happy

A si:
Citat :
Scuze double post :d
Ideea : Sa se faca un punc de negot. pe forum INFORMATIV si AJUTATOR (daca pot sa spun asa)
Adica sectiuni : Estimari , Vanzari , Cumparari etc.
Pai daca inca nu s-a facut sv-ul, atunci de ce am aveam nevoie, de o astfel de sectiune..., dupa ce o sa se deschida, o sa facem ochios
Sus In jos
GuessWhoXD!




Mesaje : 28
Data de inscriere : 04/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 08, 2009 1:58 pm

[GM]Mihaitzan a scris:
Data viitoare dai edit ochios
Rog un mod sa editeze posturile happy

A si:
Citat :
Scuze double post :d
Ideea : Sa se faca un punc de negot. pe forum INFORMATIV si AJUTATOR (daca pot sa spun asa)
Adica sectiuni : Estimari , Vanzari , Cumparari etc.
Pai daca inca nu s-a facut sv-ul, atunci de ce am aveam nevoie, de o astfel de sectiune..., dupa ce o sa se deschida, o sa facem ochios


Corect edit , corect modu sa editeze , Dar nu am spus DE ce nu ati facut (raspunsul tau) ci o idee ar fi sa faceti zambet
Sus In jos
[gm]H0pe




Mesaje : 33
Data de inscriere : 07/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 08, 2009 6:00 pm

Nu vreau sa ma bag dar....sa mai fie un shop in care sa fii armuri de king sau de 66 si arme de 65;) uratul

presupun ca si gratis ar trbui sa fie , nu ?
Sus In jos
[SGM]Eliza

[SGM]Eliza


Mesaje : 54
Data de inscriere : 03/12/2009
Varsta : 32
Localizare : Bucuresti

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 11, 2009 3:50 am

Vor fii king si alte chestii de lvl mare dar in nici un caz GRATIS atunci unde v-a mai fi farmecul? ^^
Sus In jos
http://pustoaika10.hi5.com
Tk

Tk


Mesaje : 4
Data de inscriere : 11/12/2009
Varsta : 28
Localizare : Galati

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Sugesti   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 11, 2009 12:22 pm

Am si eu cateva sugesti:

1:Sa fie la pescar armuri de lvl 66+0 dar sa nu fie gratis ca ar strica farmecul sa die vro 5kk cred ca sa le facem noi +9 sau king;>>> sunt deja implementate

2:Soul stone sa fie vro 5kk din cauza ca atunci sar face diferenta dintre bun si prost ;atunci numai cei care intradevar joaca sa aiba skill p dar restu zen ben si pergamentele alea sa fie tot la fel cum sunt acuma;>>> nu se aproba :P

3:Sa aduceti sura de la orci in map1 ca lati putea folosi ca un shop si sar putea upgrade king armor si restu;>>> toate itemele inafara de cele obisnuite se gasesc la shop

4:Sa fie stone de chemat pietre metin dar sa fie chemate pietre metin pana in lvl 45 sau 55;>>> exista asa ceva in map 1 cu numele "GM Shop"

5:Lvl 30 la cal sau 11 cel putin dar daca ar fi 11 sal putem face noi pana la 21 sau 30;>>> lvl 11 il ai de la lvl 33

6:Bonusuri mari pe itemede multe critical-uri sau pv,pm etc;>>> exista , trebe sa le gasesti

7:Pietrele gen haste sa fie 10kk ar fi misto;>>> mi se pare k sunt mai scumpe , nu am cumaparat niciodata

8:Daca sar putea ca inloc de melodiile care le ascuta toata lumea in metin sa bagati altfel de melodi gen hip-hop sau rap sau rock etc ar fi foarte misto dar va rog fara manele zambet;>>> se aproba , vor fii posturi de radio (dar trebe sa vi le trageti voi) si manele de ce nu :P , oriqm melodii licentioase gen prapaditii sau puya nu vor fii :P

9:Daca ati putea sa faceti o harta in V3 si in V2;>>>imposibil

10:Daca sar putea ca la armurile la +10 sa dati o culoare sa fie mai misto daca ati face asta ar fi cel mai tare metin pt ca nici un metin na dar culoare la armurile alea;);>>> asta tine de textura , nu e imposibil dar momentan nu putem integra asa ceva

11:Daca ati putea face un teleporter cu cele mai inportante harti adik red wood sau v3 etc dt;>>> daca ne spui cum , facem ochios

12:Cand ne teleportam sa apara alte poze acolo cand se incarca niste poze mai misto;>>> se aproba

13:DACA PUTETI SA ADAUGATI SKILL V SAU F CUM SUNT PE ALTE METINURI AR FI MISTO TARE ingerash >>> daca explici cum , neam documanta cu privire la asta ochios

14:Sa nu fie armlele de lvl 30 la shop astea ar fi misto sa iti cada la metin-uri sau la monstri dar cad iti cad sa aiba avg si skill mare adik 60%-70% avg si skill sa fie cam 40%-50% asa ar fi misto rare si bune;); >>> la ce ai nevoie de fms+9 cu avg 70% cand in maxim 2 ore ai lvl 80-80+ si cumperi epice si altele de la shop :P

Cam atata daca imi mai vin idei am sa zic dar va rog datimi si mie pagina de reg la romt2 daca ati reparato va rog.[b]


Ultima editare efectuata de catre catalin123 in Vin Dec 11, 2009 12:51 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
T3ror

T3ror


Mesaje : 64
Data de inscriere : 13/12/2009
Varsta : 31
Localizare : Undeva pe terra....

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 13, 2009 4:11 pm

Am o sugestie:
ma joc un metin private pe care is GM si acolo am pus tot aceasi sugestie si sa acceptat
Sa fie la pescar sau oriunde KING pentru toate caracterele,partisan +9,arc dragon galben +9... toate prostiile +9 dar sa fie scumpe
in serverul in care joc eu e 20kk un KING(aia ii faci in 3 ore,4)
si sa fie un dinala(nu stiu cum ii zice)care cand faci +10 un item de exemplu battle de 65 level sa til faca Sirius de 80 sau din dga+9 King......
Sus In jos
Bogdan3333




Mesaje : 12
Data de inscriere : 05/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeDum Dec 20, 2009 4:56 am

Deci propunerea mea sa se mai scada preturile .Am fost pe sv preturile wow .Si sa se micsoreaze yang ,drop etc la 300 % ca la 1000% E prea usor sincer zambet acu nu sariti toti cu gura:))

pey voi pama la urma nu vreti yang drop vreti preturi mici?
Sus In jos
stelistu600

stelistu600


Mesaje : 120
Data de inscriere : 04/12/2009
Localizare : langa tn :)

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeLun Dec 21, 2009 8:31 am

eu propun cand intram in metin sa fie furca+9 nu +5 ......
Sus In jos
http://metin2privateservers.tk/
TonyJaa

TonyJaa


Mesaje : 158
Data de inscriere : 11/12/2009
Varsta : 29
Localizare : Galatzi ^-^

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 22, 2009 8:52 pm

Deci urmatoarele mele propuneri:
1-Sa putem adauga GM-Membri din staff la prieteni - puteti
2-Emotii in frau liber (fara masca) -e masca la vanzatoarea sura cu 0 gold
3-La inceputul jocului misiunea "Bine ai venit in metin2"sa ne dea lvl 10 si o arma de lvl 1-20 +9 -la inceput primesti nivel 33, si iteme +9
4:armuri de 62 ...Armurile epice cele albe la pescar...pret 10kk-15kk... - sunt de 70+9 la un negustor
5:Pietrele +5 vor avea o sansa de 70 % de a le introduce... -exista pietre +5 la negustor, e pre mult 70%
6:La doekbae sa fie totate frizurile(cand spun toate ma refer la toate culorile)Si acesta va avea cam 4 inventare cu toate frizurile...) -sunt la omuleti de la care iei skill-urile
7:----------Lama Mortala-----dragon galben-albastru-rosu--la pescar

Post verificat by Mihaitzan
Sus In jos
Bogdan3333




Mesaje : 12
Data de inscriere : 05/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeMar Dec 22, 2009 10:52 pm

Eu propun sa cumparam host atat zambet .Nu cred ca bani sunt problema ca toti am putea dona zambet
Sus In jos
Tzuby




Mesaje : 18
Data de inscriere : 06/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 24, 2009 12:51 pm

hmm, ar fi frumos sa marim hp de p iteme nu? de ex punem hp pe armura 2-3k.. ar fi mai bine >>>se aproba dar nu stiu deocamdata cum sa pun , daca aflu maximum va fii 10k hp bonusul si 50% crit da sa gasesc cum sa se puna
Sus In jos
bitza12

bitza12


Mesaje : 30
Data de inscriere : 05/12/2009
Varsta : 33

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeJoi Dec 24, 2009 6:50 pm

dropu de yang mai mare exp items.... yangu cade km greu... am inteles k sunt toate la 1000% da nu prea cred

cade greu, pentru ca pica, cate 20k - Mihaitzan

in map2 nu:)))

si ink cv... am citit postul de mai sus ar fi misto sa fie asa
max hp 150k (in caz k se aproba atacul asa mare trebuie si hp mult)
critical 70%
DMG 50k zambet *(in acest fel vom fi puternic cat nu gm:D)
puncte de status sa fie de 100-200
Sus In jos
Crazy|k1D




Mesaje : 61
Data de inscriere : 08/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeVin Dec 25, 2009 1:23 pm

ma si faceti sansa la fierar ca sati reusasca un item la + mai mare k orice item care lam facut nici o data nu a trecut de +3 si o esuat - ai blessing scroll la shop-Mihaitzan
Sus In jos
Flavius3




Mesaje : 3
Data de inscriere : 08/12/2009

SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitimeSam Dec 26, 2009 10:35 am

Sa fie un event o data la saptamana cu toti bosii- >>> interesanta sugestie , dar unde sa desfasuram aceasta actiune ? cat sa nu fie nici lag
Sus In jos
Continut sponsorizat





SUGESTII!! - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: SUGESTII!!   SUGESTII!! - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
SUGESTII!!
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
ROMT2 :: Sugestii!-
Mergi direct la: